Site name  
 
 
 
مطا لب تحریریه
اخیرا منتشر شد
استالين، داستان و نقد يک اسطورۀ سياه (جلد ۲)
S o l i d n e t . o r g
Solidnet.org
باز انتشار
آیا تفکر انقلاب تجزیه شده است؟ چاپ پست الكترونيكي
۲۰ آذر ۱۳۹۶
 زیباکلام: اگر کسی از من بپرسد: شما به عنوان یک استاد علوم سیاسی و تاریخ تحولات ایران چه کسی را مقصر گسترش ایدز، فحشا، طلاق و سایر ناهنجاری‌ها می‌دانید؟ خواهران و برادران! من نه اصولگراها را مقصر می­دانم، نه اصلاحطلبان را، نه آمریکا و اسرائیل نه عربستان را. من، فقدان دموکراسی در ایران را مقصر اصلی میدانم. فضلی‌نژاد: اگر کسی نماد بحران موجود در دیوان­سالاری جمهوری اسلامی باشد، آن نماد شما هستید نه من. هزینه تندروی شما در ادوار مختلف به نسل من تحمیل شد: پیش از انقلاب و در اوایل دهه 50 پیرو مارکسیسم روسی و مجاهدین خلق بودید و یک چپ‌گرای افراطی. پس از انقلاب، ناگهان ایدئولوژی عوض کردید و رفتید به ستاد انقلاب فرهنگی و در کار پاکسازی اساتید دانشگاه‌ها مشارکت کردید.
ادامه مطلب ...
 
کسی نمی‌گويد اين اراذل و اوباش از کجا آمده اند؟ چاپ پست الكترونيكي
۲۰ آذر ۱۳۹۶
 فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ با اشاره به اینکه پایتخت آمادگی مقابله و مواجهه با زلزله احتمالی را ندارد، گفت: البته هر روز شاهد وقوع زلزله‌هایی از نوع اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در تهران هستیم که باید دراین زمینه چاره‌اندیشی شود. اعتیاد، فقر و طلاق از جمله آسیب‌های هستند که می‌توانند موجب فروپاشی خانواده شوند. سپاه محمدرسول الله(ص) تاکنون 23 آسیب اجتماعی در پایتخت را شناسایی و طرح‌هایی برای مقابله با آنها نیز تهیه و تدوین کرده است. به منظور کاهش و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی گشتهای جلوگیری از سرقت و مبارزه با اراذل و اوباش توسط سپاه محمدرسول الله(ص) با همکاری پلیس پایتخت تشکیل شده است. ناوچه‌های تا دندان مسلح آمریکا به حریم آب‌های ما نفوذ می‌کنند و جوانان بسیجی ما با چند قایق آنها را فراری می‌دهند و لحظه‌ای که به اسارت گرفته می‌شوند، از خوف گریه می‌کنند. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران: آسیب‌های اجتماعی مهمترین چالش‌های امروز جامعه هستند. سازمان تبليغات اسلامي كه وظيفه سياستگذاري، برنامه‌ريزي و نظارت بر تبليغات ديني در كشور را دارد، ٤٣٦ ميليارد و ٤٥ ميليون از بودجه سال ٩٧ را به خود اختصاص داده است.
ادامه مطلب ...
 
برای صلح، با امپریالیسم، صهیونیسم و ارتجاع مبارزه کنیم چاپ پست الكترونيكي
۱۹ آذر ۱۳۹۶
 حزب کمونیست ترکیه تصمیم رییس‌جمهور ایالات متحده را برای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتحت اسرائیل قویاً محکوم نموده و تأکید می‌کند که این اقدامی کاملاً تحریک‌آمیز است. تحریکات را فقط از طريق اقدام مشترک خلق‌ها می‌توان خنثا کرد. حزب کمونیست ترکیه اعلام می‌کند که تصمیم تحریک‌آمیز درباره بیت‌المقدس نمی‌تواند در مواجهه با اراده خلق‌ها اعتبار کسب کند، و خواستار آن است که این تلاش کور فوراً لغو شود. ما همبستگی خود را با توده‌های زحمتکش فلسطین، با نیروهای صلح در اسرائیل، و خلق‌های ستمدیده و میهن‌دوست منطقه ما تکرار نموده، و به طبقه کارگر اسرائیل و فلسطین و نیروهای انقلابی، کمونیست و صلح‌دوست مقاومت که آن‌ها را نمایندگی می‌کنند، درود می‌فرسیتم.
ادامه مطلب ...
 
آمریکا برای سوزاندن دولت فلسطین نفت بر آتش می‌ریزد! چاپ پست الكترونيكي
۱۸ آذر ۱۳۹۶
 تصمیم ایالات متحده آمریکا برای در به رسمیت شناختن بیت‌القمدس به عنوان پایتخت اسرائیل خباثتی را نشان می‌دهد که امپریالیسم آمریکا با آن در جنایتی که توسط اسرائیل و متحدان آن- عمدتاً ایالات متحده آمریکا و هم‌چنین اتحادیۀ اروپایی علیه خلق فلسطین اعمال می‌شود، فعالانه مشارکت دارد. اتحادیۀ اروپایی نه فقط روابط خود را با اسرائیل مستمراً گسترش می‌دهد، بلکه جنایتکار را با قربانی برابر قرار داده، مبارزه عادلانه خلق فلسطین را «تروریسم» اعلام می‌کند. حزب کمونیست یونان یک بار دیگر همبستگی خود را با مبارزه خلق فلسطین اعلام می‌دارد و به قاطعانه‌ترین شیوه اقدامات امپریالیست‌های آمریکایی و متحدین آن‌ها را محکوم می‌کند.
ادامه مطلب ...
 
نه به تصمیم رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا! چاپ پست الكترونيكي
۱۸ آذر ۱۳۹۶
 فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری تصمیم رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا را برای اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل محکوم می‌کند. این عمل نشان می‌دهد امپریالیسم بی‌رحم، ددمنش و تجاوزگر است. شرایط امروز، به ویژه پس از تصمیم غیرقابل پذیرش رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، ضرورت یک جنبش سندیکایی دارای سمت‌گیری طبقاتی، جوان، انترناسیونالیست، گسترده، یک جنبش سندیکایی آزاد از مداخلات بوروکراتیک و فساد را برجسته می‌سازد. تنها یک جنبش سندیکایی از نظر تشکیلاتی مستقل که در صفوف فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری مبارزه می‌کند، می‌تواند به مبارزه خلق فلسطین کمک کند.
ادامه مطلب ...
 
بيانيه شورای جهانی صلح چاپ پست الكترونيكي
۱۷ آذر ۱۳۹۶
 شورای جهانی صلح تصميم دونالد ترامپ رييس‌جمهور ايالات متحده را در به رسميت شناختن اورشليم به عنوان پايتخت اسرائيل و انتقال سفارت ايالات متحده از تل‌آويو به اورشليم، قاطعانه محکوم می‌کند. تصميم ايالات متحده نقض آشکار قطع‌نامه‌های شورای امنيت سازمان ملل در مورد وضعيت [اين] شهر به عنوان بخشی از سرزمين‌های اشغالی فلسطين است. اين تصميم اثبات جانبداری رهبر امپرياليست‌های جهان و حمايت آشکار او از اشغال اسرائيلی و ادامه آن است.
ادامه مطلب ...
 
بازگشت حزب به مارکس و لنین چاپ پست الكترونيكي
۱۷ آذر ۱۳۹۶

 ... از نظر استرتژیک، تعیین‌کننده‌ترین تصمیم کنگره ۲۰ بدون شک تصمیم قاطع و متفق‌القول نمایندگان مبنی بر این بود که ۴۰ سال بعد از این‌که صفت مارکسیست لنینیست زیر تاثیر کمونیسم اروپائی و رهبری «سانتیاگو کاری‌یو» از کلیه اسناد حزب محو شده بود، مجدداً حزب را مارکسیستی ـ لنینیستی تعریف کنند.  علاوه براین نمایندگان تصمیم گرفتند سمت‌گیری جدید را از نظر سمبلیک نیز برجسته سازند: سمبل جدید حزب در آینده علاوه بر داس و چکش، ستاره سرخ ۵ سر به عنوان ابراز همبستگی بین‌المللی با جنبش کارگری در هر ۵ قاره خواهد بود.

ادامه مطلب ...
 
سرکشی به حساب‌ میلیونرها ممنوع چاپ پست الكترونيكي
۱۷ آذر ۱۳۹۶
 حد آستانه بررسی اطلاعات پولی از ٥٠٠ میلیون تومان به پنج میلیارد تومان افزایش یافت. این اصلاحی است که در توافق اخیر وزرای اقتصادی و دارایی و دادگستری انجام شده و به موجب آن حداقل میزان گردش حسابی که مورد بررسی سازمان امور مالیاتی قرار خواهد گرفت، پنج میلیارد تومان خواهد بود. از همان ابتدای مطرح‌شدن مسئله بررسی حساب‌های بانکی یکی از طرف‌های درگیر که چندان علاقه‌ای به اجرای این قانون نداشت، بانک‌ها بودند. فعالان اقتصادی، صاحبان حساب‌های بانکی درشت، اصناف و اتاق‌های بازرگانی دیگر طرف‌های درگیر هستند که در موارد مختلف به قسمت‌های مختلف این قانون و هر قانون دیگری که پای تراکنش‌های بانکی در آن در میان باشد ایراد وارد کرده‌اند. در شرایطی که مالیات کارگران و کارمندان کشور پیش از دریافت حقوق از حساب‌شان کسر می‌شود، به نظر می‌رسد بخش مهمی از اقتصاد ایران همچنان مایل است از پرداخت مالیات فرار کند، کسانی که برای عدم پرداخت مالیات از احادیث و روایات تا قوانین مختلف را دستاویز قرار می‌دهند و پشت واژه «مردم» به کسب ثروت مشغول هستند.
ادامه مطلب ...
 
گرامی باد خاطرۀ شهیدان ١۶ آذر چاپ پست الكترونيكي
۱۶ آذر ۱۳۹۶

 یادکرد از بزرگ نیا و شریعت رضوی و قندچی، سه دانشجوی مبارزی که در ١۶ آذر ۱٣٣۲ در دانشگاه تهران به ضرب گلوله نظامیان شهید شدند به سنت شایسته‌ای در جنبش ضدامپریالیستی و دمکراتیک مردم ایران به طور اعم و جنبش دانشجویان ایرانی به طور اخص تبدیل شده است. همه نیروهای ضدامپریالیستی و دمکراتیک ایران چه در داخل و چه در خارج از جنبش دانشجويی در واقع این روز را «روز دانشجو» می‌دانند و آن را مظهری از مبارزه دانشجویان ایرانی بر ضد امپریالیسم و ارتجاع تلقی می‌کنند.

ادامه مطلب ...
 
به مناسبت روز جهانی همبستگی با خلق فلسطین چاپ پست الكترونيكي
۱۶ آذر ۱۳۹۶
 فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری همبستگی طبقاتی کامل، ثابت و دیرپای خود را با خلق فلسطین و مبارزه آن‌ها برای یک میهن مستقل اعلام می‌کند. ما نسل‌کشی اعمال شده توسط دولت جنایتکار امپریالیست اسرائیل را علیه برادران و خواهران فلسطینی خود فعالانه رد می‌کنیم. سازمان ملل متحد، اتحادیۀ اروپایی و دیگر سازمان‌های بین‌المللی مسؤولیت بزرگی برای ادامه اين وضعیت غیرقابل قبول دارند؛ آن‌ها در حرف به منصف بودن تظاهر می‌نمایند، اما در عمل از سیاست اسرائیل حمایت می‌کنند. فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری تا پیروزی نهایی در کنار خلق فلسطین بوده و خواهد بود. انترناسیونالیسم فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری قابل معامله نيست.
ادامه مطلب ...
 
از هر دری سخن گفتند، جز دانشجويان شهيد! چاپ پست الكترونيكي
۱۶ آذر ۱۳۹۶
 برنامه روز دانشجو در برخي از دانشگاه‌هاي کشور با حضور و سخنراني چهره‌هاي اصولگرا و اصلاح‌طلب برگزار شد؛ ازجمله اين برنامه‌ها، سخنراني علي مطهري و جواد امام در دانشگاه علامه طباطبايي بود. همچنين محمود صادقي در دانشگاه تربيت مدرس و زرآبادي، نماينده قزوين و عليرضا بهشتي هم در انجمن اسلامي آزادانديش دانشگاه علامه‌طباطبايي حضور يافتند.
ادامه مطلب ...
 
تروریسم چه ربطی به عدالت اجتماعی جهانی دارد؟ چاپ پست الكترونيكي
۱۵ آذر ۱۳۹۶

 چپ‌ها بطور قاطع تروریسم را مردود می‌شمارند. آنها خطری که تروریسم برای امنیت داخلی و خارجی پدید می‌آورد را هم می بینند. ولی آنها بطور قاطع علیه کوشش‌های قدرت‌مداران محلی  که از تروریسم بعنوان بهانه‌ای برای تشدید میلیتاریسم، جنگ و تهی کردن دمکراسی استفاده می‌کنند مبارزه می‌کنند. زیر  لوای مبارزه با تروریسم دمکراسی رفته رفته به خاک سپرده می‌شود.

 

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلي 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

نتايج 1 - 27 از 8836
رفيق خسرو روزبه، قهرمان ملی ايران
انتشارات عدالت
ورودی کاربران


ثبت نام در سیستم کاربری امکان درج واکنش شما نسبت به مطالب تارنگاشت عدالت را فراهم میکند.
کارتهای دیجیتال عدالت
مطالب دریافتی
مطا لب برگزیده

 

  •  عدالت اجتماعی بخشی جدايی ناپذير از حقوق بشر است!

  • سياست تعديل اقتصادی مغاير منافع زحمتکشان و امنيت ملی است!

  • آزادی زندانيان سياسی؛  آزادی احزاب سياسی، سنديکاهای کارگری و سازمان های صنفی و توده ای!

 

© 2002-2007 تارنگاشت عدالت